Podsumowanie 2015 roku w MMA Team Ostróda.

857552_546964022133263_7548982978471177839_o
Ostatni dzień roku więc wypadało by zrobić jakieś podsumowanie…

Rok 2015 zaczęliśmy od „Ferii z MMA” . W zajęciach wzięło udział duże grono osób o zróżnicowanym wieku. Cały cykl zajęć prowadzony był w sali OCSiR-u, gdzie na co dzień trenują nasi karatecy. Duże zainteresowanie zajęciami zaowocuje kolejnymi edycjami cyklu z serii „Ferie z MMA” również w przyszłym 2016 roku.

Rok 2015 to pierwsze zawodowe zwycięstwa, które były dziełem Piotra Siwkowskiego. Pierwsze z nich miało miejsce 28 marca na gali PLMMA 53 w Giżycku. Piotr w 3 rundzie wygrał z faworytem starcia Krzysztofem Konczalskim. W kolejnej walce „Siwy” w niecałe dwie minuty poddał Emila Trelę . Walka miała miejsce na premierowej gali WBT w Gdańsku. Efektowne zwycięstwo zaowocowało kolejną walką na gali WBT II. W kolejnej potyczce lepszy okazał się jednak miejscowy zawodnik Klemens Ewald. Tym samym pierwsza połowa roku była w wykonaniu Piotra zdecydowanie lepsza od drugiej w której Piotrek odnotował wyraźny spadek formy. Mamy jednak nadzieje, że w 2016 roku „Siwy” znowu powróci na zwycięską ścieżkę.

Drugim zawodnikiem, który stoczył zawodowe pojedynki był Adrian Błoński. Niestety w obu z nich został pokonany przez dużo bardziej doświadczonych rywali. Pierwszą porażkę odnotował w debiutanckim starcie z Marcinem Jabłońskim „Arrachion Olsztyn” na gali PLMMA 53. Druga z nich miała miejsce na gali PLMMA 56 w Bielsku Białej, gdzie Adrian uznać musiał wyższość Pawła Żyglinskiego . W wypadku Adriana decydującym o porażkach czynnikiem był zdecydowanie brak doświadczenia, lecz przez miniony rok zebrał go bardzo dużo i w następnym liczymy na jego pierwsze zawodowe zwycięstwo.

Miniony rok to również nasze starty amatorskie. Startowaliśmy na zawodach w Gdańsku, Słupsku, Gdyni oraz Mławie. Medale na tych zawodach zdobywali Kamil Zieliński, Dominik Jusis oraz Mateusz Michalak. Zwycięstwa na turniejach zaowocowały walkami na zawodowych gala w amatorskich pojedynkach. Dominik Jusis, oraz Kamil Zieliński stoczyli pojedynki na gali w Ełku, dodatkowo Dominik zawalczył na gali Kaiser Fight Night w Olsztynie. We wszystkich trzech pojedynkach musieli oni uznać wyższość zawodników z Łomży. Dlatego też Łomża jest na „naszym celowniku” w 2016 roku w którym na pewno poprosimy o rewanż.

Ostatnią imprezą w minionym roku, w której wzięliśmy udział była gala „Kokoro The day Of Battle”. Bohaterami gali byli w tym wypadku Mateusz Michalak oraz Przemek Ignaczak. Mateusz po wskazaniu sędziowskim przegrał swoją walkę po 3 rundach, z kolei Przemek w dobrym stylu wygrał swój pierwszy w życiu pojedynek. Obaj zawodnicy są juniorami i walczyli na zasadach K1.

Na koniec czas na podziękowania dla Pana Leszka Rodziewicza i firmy „ROST” Sp. z o.o., który wspiera nas w chwilach triumfu ale też i porażek. Dziękujemy Gminie Ostróda za pomoc w organizacji profesjonalnych treningów w Kątnie, firmie Doctor-fit, która dba o suplementację zawodników, Studio TRANSVIMED za w pełni zawodowe podejście do zagadnienia i mega zdjęcia, Agencji Reklamowej GRAFFITTI, która wspomaga nas przy tworzeniu banerów dla poszczególnych zawodników, no i oczywiście stronie InTheCage.pl za okazaną pomoc. Dziękujemy wszystkim i obiecujemy, że w 2016 roku emocji nie zabraknie, a ten rok zapowiada się niezwykle ekscytująco i oby był dużo lepszy od minionego

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.